O firmie MagikINFO

Jesteśmy czeską spółką MagikINFO s.r.o., która tworzy oraz dystrybuuje system MagikINFO, narzędzie przeznaczone do zarządzania Twoim środowiskiem IT. Działamy na polskim, czeskim i słowackim rynku. Naszymi klientami są firmy prywatne oraz organizacje z sektora publicznego. Jesteśmy firmą dynamiczną i zawsze staramy się spełnić oczekiwania klientów.

Slider

15.4.2016 - Rekomendacja "IT Professional"

Z dumą ogłaszamy, że redakcja branżowego miesięcznika „IT Professional” rekomenduje pakiet oprogramowania MagikINFO. Nasz system uzyskał 9 z 10 możliwych punktów w teście niezależnych ekspertów opublikowanym w numerze 4/2016 miesięcznika „IT Professional”.

Oprogramowanie MagikINFO to świetna propozycja dla administratorów i kadry menadżerskiej chcącej zapanować nad działaniami użytkowników i komputerami wykorzystywanymi w infrastrukturze przedsiębiorstwa. Kontrola nad sprzętem i oprogramowaniem w połączeniu z zarządzaniem majątkiem IT, kompleksowym systemem zgłoszeń serwisowych i zdalną dystrybucją oprogramowania to główne, choć niejedyne funkcje testowanego pakietu.

Poza wymienionymi funkcjami audytu i inwentaryzacji moduł MagikAUDIT realizuje także dodatkowe funkcje, takie jak zdalna instalacja i zdalne zarządzanie zasobami. Wbudowany kreator umożliwia łatwą dystrybucję oprogramowania, w tym paczek msi, poprawek i zwykłych plików w rozproszonym środowisku sieciowym. Zdalne zarządzanie może odbywać się za pośrednictwem protokołu RDP lub aplikacji VNC dystrybuowanej na zarządzane komputery. Kwintesencją działania modułu audytowego jest dostęp do raportów i wizualizacji stanu zarządzanej infrastruktury. Wszystkie zestawienia korzystają z modyfikowalnych szablonach, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Zestawienia tego typu z pewnością najbardziej będą przydatne dla osób z kadry menadżerskiej. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość wykorzystywania przez moduł MagikHELPDESK wyników audytu sprzętu i oprogramowania. Funkcja ta znacznie ułatwia pracę działu wsparcia technicznego.

W pełni spolszczony interfejs użytkownika oraz polskojęzyczne wsparcie to kolejne atuty oprogramowania MagikINFO.
Instalacja pakietu MagikINFO w najprostszym z możliwych scenariuszy, czyli all-in-one sprowadza się do wykonania poleceń wyświetlanych w kolejnych oknach kreatora instalacji (wprowadzenie takich parametrów jak katalog docelowy i język interfejsu, instalacja silnika bazodanowego czy serwera komunikacyjnego).

Pełna recenzja jest dostępna w numerze 4/2016 "IT Professional". Artykuł dostępny jest również poniżej w wersji elektronicznej.