Nowości w MagikINFO

Nowości

Nowości w systemie MagikINFO

System MagikINFO rozwijany jest od 1999 roku. Pierwsza wersja opublikowana została pod nazwą PCinfo w roku 2000 i do 2005 roku aplikacja była rozwijana w środowisku Delphi. W 2008 roku została podjęta strategiczna decyzja o przejściu na platformę Microsoft.NET. Trzy lata później wydano w roku 2011 wersję 9.0 pod nową nazwą MagikINFO. W roku 2022 do portfolio modułów dołączył nowy moduł MagikSIGNAL.

Slider

Nowości w MagikINFO 17.5

 

Nowości w MagikAUDIT

Nowy rodzaj licencji obejmujący podaną ilość urządzeń użytkownika

Polityka licencyjna niektórych aplikacji ukierunkowana jest obecnie w wielu wypadkach na użytkownika. Nie jest to jednak licencja, którą można by rozliczać jeden do jednego biorąc pod uwagę faktyczną ilość instalacji. MagikINFO w nowej wersji bierze pod uwagę taką formę licencjonowania i oprócz klasycznych licencji przypisywanych do urządzeń lub użytkowników umożliwia teraz wykorzystanie modelu licencjonowania, w którym podajemy dozwoloną ilość instalacji na kilka urządzeniach danego użytkownika. Najbardziej znanym przykładem takiego licencjonowania jest licencjonowanie produktu Microsoft 365.

By móc realizować dany model licencjonowania wprowadziliśmy zasadnicze zmiany w funkcjonowaniu i rozliczaniu licencji, tak by można było na przykład definiować licencje z nieograniczoną ilością instalacji na użytkownika, by poprawnie były rozliczane licencje podczas zmiany użytkownika komputera itd. Raporty teraz zawierają wszelkie potrzebne parametry licencji.

 v175 lic365 1

 

Nowy typ licencji na procesor lub rdzenie procesora

W dziedzinie licencjonowania, szczególnie w odniesieniu do serwerowych części oprogramowania często spotykamy się z licencjami sprzedawanymi wg ilości procesorów lub rdzeni procesora serwera. MagikINFO w nowej wersji umożliwia lepszą ewidencję tego typu licencji i zarazem ułatwia przewidywanie zapasów takich licencji.

Dla każdej licencji można teraz wybrać wielokrotność licencji, a to w trybie "CPU" lub "CPU core". Przypisywać potem można dowolną ilość jednostek licencji do danego urządzenia (wg jego ilości CPU lub CPU core). Na ekranie przypisywania licencji są tym samym informacje o ilości procesorów oraz rdzeni procesora. Nowe są również raporty zbiorcze wyświetlające ilości przypisanych licencji.

 

v175 liccpu

 

Wprowadziliśmy wiele kolejnych ulepszeń w dziedzinie zarządzania licencjami, na przykład doszlifowano zarządzanie licencjami typu CAL, we wpisach dotyczących licencji na raportach. Kolejne zmiany dotyczą stref: wykrywanie oprogramowania, wykrywanie sprzętu (gdzie najciekawszymi są: informacje o module TPM oraz stanie baterii notebooka).

 

Nowości w Portalu/MagikHELPDESK 17.5

Podpowiedzi podczas zakładania zgłoszenia

Podpowiedzi umożliwiają usprawnienie zarządzania zgłoszeniami. Podpowiedzi pojawiają się użytkownikowi podczas pisania tematu zgłoszenia podsuwając potencjalne odpowiedzi na jego pytania. Odpowiedzi mogą serwisanci wprowadzać na podstawie istniejących zgłoszeń (automatyczna konwersja zgłoszenia) lub wprowadzając je ręcznie.

v17 HD faq

 

Nowości w FAQ

Ekran często zadawanych pytań umożliwia teraz fulltekstowe wyszukiwanie oraz kategoryzację wg kategorii. Dodatkowo zmieniła się forma wyświetlania, dla każdego wpisu wyświetlany jest temat oraz pierwsza linia wpisu, po kliknięciu na "+" rozwija się tekst wpisu. W menu Administracji zgłoszeń dodaliśmy przycisk umożliwiający konwersję zgłoszenia na pozycję FAQ-u.

 

Ulubione pozycje

Zgłoszenia można teraz oznaczyć gwiazdką i tym samym dodać je do ulubionych (ważnych) zgłoszeń. Funkcja może być przydatna jeżeli serwisant/manager chce uwidocznić wybrane zgłoszenie/zgłoszenia. Ulubione pozycje są unikatowe dla każdego serwisanta lub managera.

v17 HD Favourite

 

Inne

Opcjonalnie wyświetlany tekst po wyborze kategorii. Ta funkcjonalność umożliwia na stałe lub tymczasowo informować użytkownika o tym na jakich zasadach powinien zgłaszać w danej kategorii. Na przykład można wyświetlać komunikat informujący o braku dostępu do poczty i przewidywanym czasie przywrócenia usługi jeżeli użytkownik wybierze kategorię E-mail.

v17 HD PozadavekMB

Delegowanie zgłoszeń do innej kategorii bez konieczności wybierania konkretnego serwisanta.

Nowy typ wiadomości widocznej tylko dla serwisantów.

Opcja wysyłania powiadomień w ukrytej kopii.

Oraz inne usprawnienia i drobne funkcje.

 

Nowy moduł MagikSIGNAL

Ekran głowny sygnalisty

Bardzo nam miło przedstawić Państwu nasz nowy moduł przeznaczony dla sygnalistów MagikSIGNAL. Czy będzie Państwa niebawem obowiązywało posiadanie systemu do zgłoszeń anonimowych można sprawdzić w artykule opisującym funkcjonalność nowego modułu tutaj.