O firmie MagikINFO

Jesteśmy czeską spółką MagikINFO s.r.o., która tworzy oraz dystrybuuje system MagikINFO, narzędzie przeznaczone do zarządzania Twoim środowiskiem IT. Działamy na polskim, czeskim i słowackim rynku. Naszymi klientami są firmy prywatne oraz organizacje z sektora publicznego. Jesteśmy firmą dynamiczną i zawsze staramy się spełnić oczekiwania klientów.

Slider

5.4.2019 - Konwent naRODOwe zmiany 2019

RODO absurdy, RODO fakty, RODO możliwości... wymieniać można długo. Jedno jest pewne, od piątkowo-sobotniego Konwentu „naRODOwe zmiany 2019”, tematyka jego uczestnikom nie jest już obca.

Chociaż wydarzenie odbywało się w Hotelu "Pod Jedlami" w Wiśle, to Konwent swoim Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera, gościli też przedstawiciele rybnickiego magistratu oraz jednostek miejskich. Partnerem Konwentu był także Śląski Związek Piłki Nożnej, reprezentowany m.in przez Prezesa Henryka Kulę.

O nowym zawodzie, jakim staje się Inspektor Ochrony Danych, mówiła Anna Kwiecień z firmy Kwiecień i Partnerzy. Jakie musi mieć kompetencje, jakie cechy osobowościowe? Czy poza wiedzą merytoryczną musi także potrafić sprzedać swoje usługi?

Nasza firma opowiedziała o zabezpieczeniach dostępu do danych osobowych oraz zaprezentowaliśmy moduły systemu MagikINFO.

Wacław Knura zagłębił uczestników w trudny i ważny temat analizy i szacowania ryzyka dla ochrony danych.

Wszystkim uczestnikom szczególnie zapadnie w pamięć wykład dr Joanny Kuleszy, eksperta badawczej grupy doradczej Światowej komisji ds. stabilności cyberprzestrzeni, która w Wiśle mówiła o cyberprzestępcach, oraz o tzw. fake newsach.

Z kolei adwokat Jakub Jędras omówił okoliczności nałożenia potężnej kary na warszawską spółkę przez Urząd Ochrony Danych Osobowych za nie dopełnienie obowiązku informacyjnego. Kara robi wrażenie, bo to blisko milion złotych.

Adwokaci ze spółki Partnerskiej KKMP Prawo i Podatki, Jarosław Masłowski i Krzysztof Kwiecień przedstawili temat zmian w prawie pracy w związku z ochroną danych osobowych, a dr Agnieszka Korzeniowska - Polak temat dostępu do informacji publicznej i prowadzenia postępowania administracyjnego przez organ nadzorczy.

Więcej na ten temat TUTAJ.